За кожне життя – разом

ВІЛ та СНІД… Сьогодні нам часто зустрічаються ці слова на плакатах, у газетах, журналах, їх чуємо по телевізору, радіо і просто від дорослих. СНІД – одна з найголовніших проблем, з якою людство зіткнулося у ХХ столітті і увійшло у ХХІ ст… У всьому світі проводяться наукові роботи зі створення вакцини та ліків проти – інфекції, але на сьогодні СНІД не лікується. Єдиним методом боротьби із хворобою залишається попередження передачі вірусу.

Відзначення цьогорічного дня боротьби зі СНІДом у Топорівській ЗОШ І-ІІІ ст. пройшло під гаслом: «За кожне життя – разом». Метою було привернути увагу учнівського та педагогічного колективу до вирішення проблеми епідемії, дискримінації ВІЛ – інфікованих, толерантного ставлення до них.

На початку тижня практичним психологом був підготовлений інформаційний вісник «СНІД – проблема сьогодення».

Протягом тижня із учнями 8-11 класів проводилися бесіди щодо здорового способу життя, тренінгові заняття, метою яких було привернути увагу до проблеми, висунути аргументи на користь безпечної поведінки, допомогти виробленню навичок такої поведінки. Також учні 9-11 класів малювали плакати: «Скажи СНІДу – НІ!».

1 грудня учні 11-х класів Старчук Ольга та Романчук Яна виступили з інформаційною хвилинкою у 9-11 класах «Зупинимо СНІД – разом». Практичним психологом було організовано захід «СНІД –  », на який було запрошено головного лікаря Топорівської дільничої лікарні Лотоцьку Юлію Василівну, де вона детально розповідала про шляхи поширення ВІЛ/СНІДу серед молоді, наслідки зараження ВІЛ-інфекцією, методи боротьби зі СНІДом, під час заходу учні переглядали соціальний ролик «Життя на повну силу».

Жоден захід ВіЛ/СНІДу зарах не обходиться без «червоної стрічки» – шматочка шовкової стрічки, складеного петлею. Червона стрічка –міжнародний символ боротьби зі СНІДом, тему по завершенню заходу до дня боротьби зі СНІДом учні та вчителі разом створили «Дерево життя» та флеш-моб стрічку, як знак єдності, розуміння і солідарності в нерівній боротьбі людини  з хворобою.